תלמידי אמי"ת עתידים - אור עקיבא בדרך אל האוסקר
נבחרו לייצג את ישראל  בפסטיבל לסרטי תלמידים בהוליווד
תלמידי קריית החינוך אמי"ת "עתידים" באור עקיבא ממשיכים להביא כבוד רב למדינת ישראל בתחום הקולנוע בזירה הבינלאומית.
שני סרטים, שהופקו על ידי תלמידי התיכון המוביל, עלו לשלב הגמר של הפסטיבל העולמי לסרטי תלמידים, שיתקיים בהוליווד, קליפורניה, בעוד כחודשיים וייצגו את המדינה.
הסרטים נבחרו מתוך ‮מאות ‬סרטים מז'אנרים שונים שנשלחו לפסטיבל ע"י תלמידים מבתי ספר ברחבי העולם. הסרטים שנכנסו לרשימת המועמדים הסופית, " סטארט-אפ לחלום" ו"ויקטורי", יתחרו בקטגוריית סרטי הקומדיה.
"סטארט-אפ לחלום", בבימויה של תמי אגרונוב, מספר את סיפורן העדכני של שתי חברות טובות שהתעשרו מרעיון הנפקה ("אקזיט") בחברת הייטק וניסיונו של בחור שהכירה אחת מהן, לזכות לכאורה בכספן על ידי תרגיל "עוקץ" מתוחכם.
בסרט הופיעו בתפקידי משנה הצוות הפדגוגי ושחקנים מקצועיים מתיאטרון רמת גן.
הסרט השני, "ויקטורי", של קבוצת בוגרי המגמה ובראשם הבמאי אבי יחיאלוב והתסריטאי אלכס אזייב, הוא סרט מיוחד במינו על מדען צעיר שממציא משקפיים עתידניות המגלות פרטים על אודות אנשים אחרים והשלכות ההמצאה המהפכנית על מעמדו החברתי בכיתה. 
ראש עיריית אור עקיבא, שמחה יוסיפוב, בירך את התלמידים : "אני שמח וחש גאווה עצומה על ההישג הנפלא של תלמידינו המוכשרים.
אנו מובילים בתחומי החינוך, התרבות, הספורט והפנאי ומעתה אנו ניצבים על המפה גם בתחום הקולנוע. זה מחמם את הלב. ‬נציגינו ראויים לכל המחמאות". 
יוסיפוב ביקש לציין כי העירייה חברה לרשת אמי"ת, שנכנסה לנהל את קריית החינוך השנה, בכדי לממן את הנסיעה לשני תלמידים, נציגי הסרטים, לטקס החגיגי בארה"ב. בנוסף, הדגיש כי יצא יחד עימם בכדי ללוות ולעודד אותם במהלך התחרות.
"מגמת הקולנוע והתקשורת בבית הספר עברה השנה שדרוג משמעותי מבחינת תוצריה. בסוף שנת הלימודים תשע"א נערך אצלנו ערב קולנוע מוצלח ובו הוצגו סרטי התלמידים, כל אחד יותר איכותי מהשני. לא הפתיע אותי שהסרטים של תלמידנו נבחרו לפסטיבל בהוליווד, מדובר בסרטים מאוד ייחודיים ומקצועיים.
העובדה שמדובר בסרטי תלמידים, שייצרו אותם כמעט ללא יד מכוונת של מבוגר: משלב הרעיון, הכתיבה, הבימוי והמשחק - מרשימים לכל הדעות", ציינה מנכ"לית קריית החינוך "עתידים", אתי לרדו.
לרדו הוסיפה: "אהבנו שתהליך הפקת הסרטים היה עשייה ויוזמה רצופה של התלמידים. הם שהובילו והיו בקדמת הבמה לכל אורך הדרך. המחויבות שלהם והתהליך החינוכי שעשו היה מדהים. אנו מודים לראש העיר ולמנכ"ל רשת אמי"ת ד"ר אמנון אלדר, שעזרו וסייעו לנו בהוצאות הטיסה של התלמידים לתחרות. ראש העיר חולק לנו כבוד גדול בכך שהוא החליט לטוס לפסטיבל יחד עם הבוגרים, מה שמצביע על מעורבותו ומחויבותו העמוקה לנושא החינוך". "החוויה הקולנועית בערב הסרטים, שערכנו בחודש יוני השנה, הייתה אותנטית ומרגשת. בערב הוקרנו עבודות הגמר של תלמידי מגמת הקולנוע והתקשורת.
במבואה של ביה"ס הוצגו פוסטרים ענקיים עם כוכבי הסרטים, כפי שנהוג בפסטיבלי קולנוע הגדולים בעולם, ולסרטים הזוכים, שבסופו של דבר נבחרו לתחרות, חולקו פסלונים דמויי אוסקר.
העובדה שמחמשת הסרטים של הערב נבחרו שניים שייצגו בסופו של דבר את מדינת ישראל, הוא הישג חסר תקדים", סיפר השבוע מורה במגמה לקולנוע, משה הקמן.   
Dedicated by Rabbi Dr. Joseph and Blanche Katz Renov in honor of the Children of AMIT